Aika: la 28.11.2026, klo 15
Paikka: Nurmeksen ev.-lut. kirkko, Kirkkokatu 17, 75500 Nurmes
Järjestäjä: Nurmeksen Joulumusiikki (Nurmeksen kaupunki); lipunmyynti Äksyt Ämmät Oy
Hinta: 35 €
Nurmeksen joulukausi alkaa soida jo marraskuun viimeisenä lauantaina. Lauluyhtye Rajaton avaa Nurmeksen Joulumusiikin 2026 lauantaina 28. marraskuuta kello 15 Nurmeksen ev.-lut. kirkossa osoitteessa Kirkkokatu 17. Esiintyjinä ovat Essi Wuorela, Aili Ikonen, Soila Sariola, Antti Annola, Ahti Paunu ja Jussi Chydenius.
Ohjelmassa on rakastettuja joulun klassikoita ja uutta materiaalia, ja konsertti kuuluu yhtyeen joulukiertueeseen. Nurmeksen Joulumusiikkia on järjestetty vuodesta 1993.
Liput maksavat 35 euroa. Ennakkoon niitä myydään aksytammat.fi-verkkokaupassa, ja verkkokaupan kuitti käy lippuna. Ovelta lipun voi ostaa tuntia ennen konsertin alkua eli kello 14 alkaen, ja siellä maksuksi käy myös ePassi.
Lisätiedot ja muutokset: nurmes.fi · aksytammat.fi. Tiedot tarkistettu 1.11.2026.
